superantena.pl Reviews with ekomi-pl.com
Anteny telewizyjne

Anteny telewizyjne

Zestaw: Antena + Symetryzator pasywny + Wzmacniacz aktywny + Zasilacz antenowy 12V

Jest 14 produktów.

Pokazano 1-12 z 14 pozycji
Aktywne filtry

Telewizja to bez wątpienia najpopularniejsza rozrywka w każdym domu. Oglądają ją starsi oraz młodsi. Aby ją odbierać, należy do mieszkania lub domu jednorodzinnego doprowadzić sygnał telewizyjny. W tym celu niezbędny jest zakup anteny telewizyjnej naziemnej lub satelitarnej. Ze względu na odmienne warunki sygnału w różnych miejscach, nasza oferta to bogaty wybór anten dopasowany do indywidualnych potrzeb każdego domu czy mieszkania. W naszej ofercie znajdują się telewizyjne anteny pokojowe,anteny siatkowe oraz kierunkowe.

Rodzaje anten telewizyjnych DVB-T/T2

Aby móc odbierać telewizję naziemną, do wyboru mamy różne konstrukcje, które należy wybrać w zależności od odległości anteny od nadajnika. Jeżeli nasz dom lub mieszkanie znajduje się w bardzo bliskiej odległości od nadajnika z powodzeniem sprawdzi się tutaj antena telewizyjna pokojowa. Tego typu antena szerokopasmowa, dostępna jest ze wzmacniaczem. Anteny te służą przede wszystkim do odbioru DVB-T/T2, ale także sygnału radiowego analogowego UKF oraz cyfrowego DAB+. Zaletą anten telewizyjnych pokojowych jest fakt, iż zajmują one mało miejsca. Z powodzeniem możemy używać ich także w podróży czy w kamperze.

Innym rodzajem chętnie kupowanych anten telewizyjnych są anteny kierunkowe wieloelementowe. Taki zakup będzie doskonałym wyborem, jeżeli odległość nadajnika od anteny wynosi kilkadziesiąt kilometrów. Antena telewizyjna kierunkowa wyróżnia się obecnością nawet kilkudziesięciu elementów, których zadaniem jest zapewnienie jak największego sygnału oraz kierunkowości. To z kolei umożliwia precyzyjne ustawienie jej względem nadajnika. Tego typu urządzenia charakteryzują się obecnością siatki z prętów, tworzącej tzw. reflektor do tłumienia odbić, a także długiego pręta z mniejszymi elementami. Anteny telewizyjne dostępne w naszej ofercie mają długość nawet do 2 metrów. Im dłuższą tego typu antenę wybierzemy, tym większy zapewni ona sygnał.

W ofercie naszego sklepu znajdują się również anteny telewizyjne siatkowe, które wybierane są najczęściej przez osoby, które mieszkają blisko nadajników.

Najlepszej jakości anteny telewizyjne aktywne

Każda antena telewizyjna dostępna w naszym sklepie to produkt aktywny. Ważna jest zatem tutaj obecność wzmacniacza aktywnego, który wymaga dodatkowego zasilania. Produkty znajdujące się w ofercie sprzedawane są w zestawie ze wzmacniaczem aktywnym oraz zasilaczem antenowym 12V. Wybierając odpowiednią antenę, zwróćmy uwagę nie tylko na jej odległość od nadajnika, ale także na ukształtowane terenu. Mieszkając w dolinie lub na terenach górzystych może okazać się, że mimo wymaganej odległości, wybrana przez nas antena telewizyjna będzie za słaba, a sygnał będzie miał zbyt niską jakość.

Antena telewizyjna aktywna to także doskonały wybór wtedy, gdy nasz dom znajduje się pośród potencjalnych przeszkód powodujących zakłócenie sygnału lub w momencie, kiedy sygnał ma być odbierany na kilku odbiornikach jednocześnie. Dzięki obecności wzmacniacza, antena telewizyjna zapewni przesyłanie sygnału o zdecydowanie wyższej jakości. Najlepsza jakość obrazu będzie zapewniona wtedy, gdy element jest kompatybilny z sygnałami telewizji HDTV, 3D oraz 4K.

Gdzie montować antenę telewizyjną?

Najlepszym miejscem montażu anteny telewizyjnej jest dach domu jednorodzinnego lub ściana za oknem mieszkania. Wówczas sygnał z nadajnika telewizyjnego będzie niezakłócony przez inne budynki czy przeszkody terenowe. Ze względów bezpieczeństwa, anteny na dachu powinny być instalowane przez specjalistów, którzy zajmują się tą dziedziną. Antena telewizyjna powinna być skierowana w stronę nadajnika.