Filtruj według

Cena

Cena

  • 80,00 zł - 155,00 zł

Kolor puszki

Kolor puszki

Rodzaj puszki antenowej

Rodzaj puszki antenowej

Wielkości

Wielkości

Wszystkie bestsellery
  • Banner

superantena.pl Reviews with ekomi-pl.com
Anteny Siatkowe
Anteny siatkowe od sprawdzonych producentów | sklep Davbol

Anteny Siatkowe

Jest 5 produktów.

Pokazano 1-5 z 5 pozycji
Aktywne filtry

Anteny siatkowe to najstarszy rodzaj anten znany niemal każdemu. W dobie postępu technologicznego powstają coraz to nowsze rozwiązania, które mają zapewnić jak najlepszy odbiór sygnału telewizyjnego i radiowego. Jak w całym tym wyścigu wypadają anteny siatkowe? Czy w dzisiejszych czasach, gdzie wszędzie odbieramy sygnał naziemnej telewizji cyfrowej warto na nie postawić? Okazuje się że tak! Poniżej podpowiemy na co zwrócić szczególna uwagę wybierając antenę siatkową z naszej oferty.

Antena siatkowa a telewizja DVB-T/T2

Powszechna opinia głosi, że anteny siatkowe nie nadają się do odbierania sygnału telewizji cyfrowej. Jest to jednak całkowita nieprawda! Praktyka wyraźnie pokazuje, że mogą one być z powodzeniem stosowane. Ewentualny problem z odbiorem sygnału cyfrowego nie jest natomiast efektem złej konstrukcji anteny. Główną przyczyną są często słabej jakości przedwzmacniacze montowane w tego typu urządzeniach, które charakteryzują się brakiem ekranowania, oraz wysokim współczynnikiem szumów.

Aby jednak spełnić oczekiwania klientów, producenci anten siatkowych coraz częściej stosują niskoszumowe wzmacniacze, co znacznie wpływa na poprawę odbioru sygnału.

Antena siatkowa - zasięg

Decydując się na wybór anteny siatkowej, należy upewnić się, w jakiej odległości znajduje się obiekt nadawczy. Antena siatkowa dedykowana jest głównie dla niewielkich odległości. Optymalna odległość to 10-30 km. Jednakże im bliżej, tym lepsza będzie jakość obieranego sygnału.

W związku z powyższym, anteny siatkowe najlepiej sprawdzą się w gęstym, miejskim krajobrazie, gdzie zazwyczaj dostępna jest większa ilość nadajników, w niedużych odległościach. Ponadto w miastach anteny siatkowe potrafią odebrać sygnał z odbicia, co w przypadku np. anteny kierunkowej jest niemożliwe.

Konstrukcja anteny siatkowej

Anteny siatkowe wyróżniają się uniwersalną konstrukcją, która pozwala na odbiór sygnału, zarówno w polaryzacji pionowej, jak i poziomej. Dzięki temu, doskonale sprawdzą się one we wszystkich regionach, niezależnie od tego, w jakiej polaryzacji nadają tamtejsze nadajniki.

Anteny siatkowe charakteryzują się lekką i wytrzymałą konstrukcją. Wykonane są z metalu oraz aluminium, co gwarantuje skuteczną ochronę przed czynnikami atmosferycznymi. Składają się z nośnika oraz ekranu, które trzeba ze sobą odpowiednio połączyć. Kluczowym elementem konstrukcji anteny jest wzmacniacz, do którego montowany jest kabel antenowy. Anteny siatkowe wyposażone są w specjalne metalowe uchwyty, które umożliwiają ich przymocowanie do masztu.

Montaż anteny siatkowej

Montaż anteny siatkowej jest niezwykle prosty i nie przysparza żadnych problemów. Najistotniejszym elementem jest odpowiednie zamontowanie płytki wzmacniacza, oraz kabla antenowego. Jest to najważniejszy etap montażu anteny siatkowej. Niewłaściwe usytuowanie płytki, bądź kabla powodować będzie problemy lub całkowity brak odbierania sygnału. Istotnym krokiem jest również połączenie nośnika z ekranem, oraz właściwe przykręcenie uchwytów montażowych, dzięki którym antena będzie stabilnie wisieć na maszcie. Prawidłowy montaż anteny opisuje krok po kroku załączona do każdego zestawu instrukcja obsługi.

Anteny siatkowe - nasza oferta

W naszej ofercie posiadamy najlepszej jakości anteny siatkowe w różnorakim zakresie cenowym. Najwyższa jakość oferowanych przez nas produktów, w połączeniu z przystępną ceną pozwoli zadowolić każdego, nawet najbardziej wymagającego klienta. W naszym asortymencie znaleźć można także wszelkiego rodzaju akcesoria i dodatki, niezbędne do prawidłowego montażu i odbioru sygnału z anteny siatkowej, jak np. kabel antenowy.

Zapraszamy do zapoznania się z oferta oraz do składania zamówień!