News

Sprawdź, jaka antena będzie najlepsza do telewizji naziemnej!

W 2022 roku doszło do zmian systemu nadawania sygnału telewizji naziemnej. W związku z tym niektórzy z jej użytkowników musieli zainwestować w nowy telewizor lub dekoder. Aby domowa instalacja działała właściwie, niezbędny jest jeszcze jeden element, a jest nim antena. Nie wiesz, jaka antena jest najlepsza do telewizji naziemnej?

today

Podpowiadamy, jaki kabel antenowy wybrać

Z pewnością lubisz czasem usiąść przed telewizorem i obejrzeć ulubiony program. Musisz wiedzieć, iż bardzo ważnym elementem instalacji antenowej jest kabel. Może nie zdajesz sobie sprawy z tego, iż wpływa on bardzo znacząco na jakość obrazu. Jaki kabel antenowy wybrać, aby w oglądanym obrazie nie było zakłóceń?

today

Jaka antena – kierunkowa, dookólna, pokojowa? Podpowiadamy

Naziemna telewizja cyfrowa DVB-T obejmuje około 30 polskojęzycznych kanałów telewizyjnych, które nadawane są w cyfrowej jakości za darmo. By móc je wszystkie odbierać, konieczne jest zamontowanie odpowiedniej anteny naziemnej.

today

Jaka antena nadaje się do DVB-T2? Co trzeba na ten temat wiedzieć?

W roku 2022 doszło do zmiany systemu nadawania sygnału telewizji naziemnej. Dlatego niektórzy użytkownicy będą zmuszeni do zmiany telewizora lub zakupu zewnętrznego tunera. Warto też zwrócić szczególną uwagę na jeszcze jeden element. Jaka antena nadaje się do DVB-T2?

today

Jaka antena pokojowa jest najlepszym wyborem do domu lub mieszkania?

Niekiedy mówi się, że internet powoli wypiera telewizję. Jednak wciąż wiele osób korzysta na co dzień z telewizorów z użyciem tradycyjnej anteny DVB-T. Firmy, które świadczą usługi telewizyjne, mają się zresztą całkiem dobrze. Jednak niekiedy sam zasięg urządzenia nie jest odpowiedni.

today

Nie wiesz, jak wzmocnić sygnał anteny naziemnej? Mamy odpowiedź

Mimo ciągłego rozwoju cyfrowej telewizji naziemnej czasami jeszcze nadal zdarzają się problemy z odbiorem kanałów. Najczęściej ma to związek ze zbyt słabym sygnałem lub jego gorszą jakością. Warto wiedzieć, co ma na to wpływ i jak rozwiązać ten problem.

today

Jak podłączyć dwa telewizory do jednej anteny? Wyjaśniamy

Nie zawsze wszyscy domownicy chcą oglądać ten sam kanał, dlatego coraz częściej w domach zaczyna przeważać kwestia wygody i pojawia się dodatkowy telewizor. Samo urządzenie to jednak nie wszystko. Należy też zadbać o to, aby odbierało sygnał telewizyjny. Jeśli instalację antenową budujesz od podstaw

today

Antena siatkowa czy kierunkowa – którą wybrać? Podpowiadamy!

Antena jest kluczowym elementem niezbędnym do tego, aby prawidłowo móc odbierać wszystkie sygnały. Żaden telewizor nie jest bowiem w stanie wyświetlić Ci Twoich ulubionych programów bez tego urządzenia. Jej odpowiedni dobór nie jest jednak taki łatwy. Pod wgląd należy wziąć kilka czynników.

today