Wzmacniacz SWA955-5 firmy Davbol - najlepszy wzmacniacz do anteny telewizyjnej w Polsce

W dzisiejszych czasach wiele osób korzysta z telewizji naziemnej, której sygnał odbierany jest za pomocą anteny. Jednakże, nierzadko zdarza się, że jakość odbieranego sygnału jest słaba, co wpływa na jakość obrazu i dźwięku. W takich przypadkach konieczne jest użycie wzmacniacza antenowego. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów wzmacniaczy antenowych, jednakże, w Polsce uważa się, że najlepszy wzmacniacz antenowy to SWA955-5 firmy Davbol. W niniejszym artykule postaramy się przybliżyć, dlaczego jest to tak popularny i ceniony wzmacniacz.

Przede wszystkim, warto podkreślić, że firma Davbol istnieje na rynku od ponad 40 lat i specjalizuje się w produkcji wzmacniaczy antenowych. Wzmacniacz SWA955-5 to jedno z ich najnowszych produktów, wprowadzonego na rynek w ostatnich latach. Jest to wzmacniacz typu wideband, co oznacza, że jest on w stanie wzmocnić sygnał odbierany przez antenę na całym paśmie częstotliwości, które jest używane w telewizji naziemnej.

Wzmacniacz SWA955-5 charakteryzuje się bardzo dobrą jakością wykonania oraz stabilnością pracy. Jest on wykonany z wysokiej jakości materiałów, co wpływa na trwałość oraz odporność na uszkodzenia mechaniczne czy warunki atmosferyczne. Ponadto, jest on wyposażony w układ ochrony przeciwprzepięciowej, co zabezpiecza go przed uszkodzeniami spowodowanymi przez nagłe skoki napięcia.

Wzmacniacz SWA955-5 charakteryzuje się także bardzo wysoką mocą wzmocnienia. Jego maksymalna moc to 30 dB, co oznacza, że jest on w stanie wzmocnić sygnał odbierany przez antenę nawet o 30 db = poziom mocy sygnału ponad 85dB. Dzięki temu wzmacniacz jest w stanie zwiększyć siłę sygnału nawet w przypadku, gdy odbierany sygnał jest bardzo słaby, co wpływa na poprawę jakości obrazu i dźwięku.

Wzmacniacz SWA955-5 firmy Davbol cechuje także bardzo łatwa instalacja oraz obsługa. Jest on kompatybilny z różnymi rodzajami anten, co ułatwia jego użycie w różnych warunkach. Ponadto, w opcji, posiada on złącza typu F, które są standardowymi złączami używanymi w telewizji naziemnej.