• Wymagania dla anteny pokojowej

Wymagania jakie trzeba spełnić aby oglądać darmową telewizję naziemną DVB-T2 przy użyciu anteny pokojowej

1. Antena (każda antena a szczególnie antena pokojowa) musi być skierowana w kierunku nadajnika. Jeżeli nie będzie w oknie/ na ścianie które bezpośrednio wychodzi na nadajnik odbiór telewizji może być nie możliwy.

anteny_pokojowe_jak_montowac.jpg

2. Trzeba być w zasięgu nadajnika. Anteny pokojowe Davbol TV są w najmocniejszej specyfikacji - działą z największą dopuszczalną mocą - na zewnątrz działają do ostatniego kilometra zasięgu nadajnika w otwartej przestrzeni jeśli nie ma po drodze zasłaniających budynków lub gór. A więc parametry Topowe a pomimo to w wielu miejscach antena nie zadziała. dlaczego? sygnał telewizyjny bardzo różnie propaguje w przestrzeni a chowając każdą antenę do mieszkania jej sprawność maleje nawet o 90%. Tak jest z każdą anteną. Na zewnątrz sprawność jest wielokrotnie większa. Dlatego kupując antenę w tym sklepie można po odebraniu jej od kuriera przetestować w konkretnej lokalizacji.


zasieg_anteny_w1f_spaceX.png


3. Ostatnie wymaganie :-) posiadać TV z nowym systemem DVB-T2 lub dodatkowy tuner Dvb-T2 - muszą mieć rozszerzenia HEVC h.265 (jeśli masz h.264 to jest to stary standard już nie aktualny dla odbioru wszystkich programów telewizyjnych)